TESTOSTERON

TESTOSTERON

Patrząc na to hasło zupełnie zewnątrz przez osoby które patrząc tylko na hasło jak już napisałem może się wydawać, że rozpocznę tutaj swoją ekspansję na temat sterydów i ich stosowania, nic też bardziej mylnego, chciałbym popisać o testosteronie w formie naszej rodzimej, nie interesuje mnie w tym temacie retoryka na temat wersji syntetycznej. Jeżeli testosteron postrzegacie jako tylko steryd to macie trochę w tym racji ponieważ jest to steroidowy hormon płciowy, należący do androgenów

 

Maksymalne stężenie poziomy testosteronu

Wiele badan i tak samo dużo indywidualności, przyjęło się mówić że miedzy 25-30 rokiem życia testosteron u mężczyzn zaczyna powolutku spadać, u jednych to będzie delikatny zjazd po pochylni u innych skok ze spadochronem czyli na łeb na szyje, mniejsza o to musimy odnieść się do jakiejś średniej.

Początki spadków nie muszą być zauważalne lecz zewnętrzne czynniki które pierwsze dają o sobie znać to zwiększony poziom tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, dość popularna sytuacja u zdziwionych mężczy

zn po 30stce. Dramat ? Dla jednych tak dla innych nie, ale nie skupiając się tylko na fizyczności, spadający poziom testosteronu wpływa na naszą głowę, sposób myślenia i sposób bycia. Testosteron motywuje do kreatywności, bystrego myślenia, robienia czegoś od razu, poza tym jak dobrze poszukacie to możecie odnaleźć wiele ciekawych (nie mówię że prawdziwych) artykułów na temat potęgi testosteronu odnośnie kariery zawodowej, podobno osoby mające testosteron na wysokim poziomie skazani są na sukces, wielu z Was pewnie teraz się uśmiechnęło wygodnie przeciągając się w fotelu na samą myśl o nadchodzącym bogactwie, STOP ! Jeszcze musicie wnieść do tego determinacje, ciężką prace i wytrwałość plus parę innych a testosteron może okazać się pomocny w walce z waszymi wyzwaniami.

Nie jest tajemnicą, że naturalnie wysoki testosteron będzie pretendował do pięknej i bogatej muskulatury, ale znów rozbijamy się o wiele składowych, jeżeli jesteś po badaniach i wiesz że twój testosteron jest nadzwyczaj wysoki to zaczynając trenować zadbaj również o dietę, suplementację i przemyślany trening.

 

Dużo „teścia” w organizmie nie przysporzy ci zdefiniowanej muskulatury i niskiego poziomu tkanki tłuszczowej, po prostu może ci być łatwiej osiągnąć wymarzony cel, może wtedy właśnie można mówić o genetyce i predyspozycjach. Nie należy jednak dołować tych co zaczynają po 30stce, znam wiele przypadków dobrze wykonanej roboty, obfitującej w oczekiwaną sylwetkę. Na rynku oprócz aptecznych syntetycznych produktów, przepisywanych wyłącznie przez lekarza, są dostępne roślinne staki które mają na celu doprowadzić produkcję testosteronu do normy. Uwaga, nigdy wspomniane legalne, dopuszczone do sprzedaży suplementy nie będą zaburzać pracy hormonów, jedynie mogę te produkty doprowadzić do normy która była utrzymywana w twoim organizmie w okresie 20-30 roku życia. Nie ma możliwości aby boostery testosteronowe spowodowały wystrzał o 200-300% normy, dzięki czemu te środki są na pewno bezpieczne, chyba że jesteście na coś uczuleni co akurat znajduje się w produkcie. Dlatego zachęcam do czytania etykiet.

W mojej skromnej opinii, jeżeli twój naturalny testosteron jest wyższy niż przewidywana norma, korzystaj z tego, próbuj nowych rzeczy, sportów, czytaj książki, ucz się, rozwijaj swoje mięśnie ale i swój mózg może się okazać że ten unikalny hormon pozwoli Ci być nadzwyczajnie uzdolnionym.

 

Jeżeli jednak twój testo zaczyna pikować bo kiedyś stać się to musi i jesteś tego świadomy, zacznij od suplementacji która na początku będzie na pewno wystarczająca, wszystkie bardziej stanowcze kroki kieruj w stronę lekarzy specjalistów, pamiętaj że samodzielna zabawa z hormonami może doprowadzić cię do mocno rozregulowanego systemu hormonalnego a przyjmowanie środków niewiadomego pochodzenia może doprowadzić do poważnych chorób i powikłań.

Pamiętajcie nic nie zastąpi ciężkiej pracy, wytrwałości i konkretnej pracy którą trzeba wykonać niezależnie od poziomu twojego naturalnego testosteronu, ale za pewne łatwiej się zmotywować tym hojniej obdarzonym przez naturę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *